O festivalu

Nadšenci a dobrovolníci z občanského sdružení RR pro vás již posedmé připravují festival Zámeček. Poslední sobota v květnu, tedy 27. 5. 2017, bude ve znamení výjimečného kulturního
zážitku v areálu roztockého zámečku, především v krásném parku. Akci každoročně navštíví několik tisíc lidí. Za dobrovolné vstupné si můžete dosyta užít hudbu různých žánrů, divadlo a bohatý doprovodný program pro malé, větší i velké.
Festival je koncipován jako rodinný. Své si najde opravdu každý.

Program odstartuje cimbálová muzika Studánka Praha.

Pohřební kapela se rozzáří jako hlavní hudební hvězda, která vás smrtelně jistě roztančí lidovkami laděnými do ska, punku, hip hopu, folku či reggae. Jejich hudba se dá charakterizovat
jako “urban folkcore”.

Festival v doprovodném programu nabídne například swingový workshop, nové taneční dovednosti bude možné zúročit během následného vystoupení uskupení Swingkopa.

Na zklidnění je možné jen doporučit blues a folk Justina Lavashe.

Soundokan je podle vlastních slov instrumentální sondou do lidské duše; šamanem proti své vůli. Jejich hudba evokuje posvátný tanec na drátech vysokého napětí.

Přepětí budete moci nechat rozpustit v barevném světě energických beatů, košatých melodií a rozmanitých, nejen jazzových nálad kapely Bitosti.

Jiří Šámal představí mimozemsky vypadající i znějící nástroj Hang Drum a zprostředkuje vám nejen hudební nadpozemský zážitek.

Divadlo Fígl přijede s pohádkou Rokec a Žužu, další příběh pro malého diváka odehraje Divadlo Kvítko.

Hlavy bude možné protáhnout v IQ parku, bránice jógou smíchu. Ruce a kreativitu ve výtvarné dílně nebo při pletení proutěných výrobků, nohy na trampolíně. Žízeň i hlad uhasí kvalitní občerstvení, oheň - kromě toho ve vašich srdcích
- dobrovolní hasiči.

Festival pořádá občanské sdružení RR ve spolupráci
se Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy, vzniká za podpory města Roztoky.